Menstruační horoskop

13. 01. 2008 | † 06. 01. 2010 | kód autora: JFW
Něco, co by si měli přečíst pánové.. Pak by snad pochopili naše výkyvy nálad a neměli by blbé připomínky...

Náš dospělý ženský život funguje v rytmu osmadvaceti dnů, během nichž tyhle podoby vystřídáme všechny. Nakoukněte do speciálního "hormonálního horoskopu".

1. a 2. den
Co se právě děje:Vajíčko se nedočkalo oplodnění a ochází z těla společně se silně prokrvenou výstelkou děložní sliznice. Množství krve, o které přijdete, mohou být dvě lžičky nebo také plný hrneček - to i to je naprosto normální.
Jak se citíte: Několik hodin po začátku mestruace odezněly všechny příznaky PMS a jste zase klidná a mírná jako holubička. Život vám ale znepříjemňují křeče v podbřišku - můžou za ně hormonům podobné látky zvané prostagladiny, které způsobují stahy dělohy (usnadňují tak oddělování sliznice).
Vy a on: Hormon oxytocin zvyšuje vaši důvěřivost a něhu. Máte-li stálého partnera, je vám velmi blízký a oceňujete jeho dobré vlastnosti. Jste-li bez přítele, právě teď jste ochotná uvěřit, že někde čeká ten pravý.


3. až 5. den
Co se právě děje:Menstruace slábne a ustává. Ve vašem těle panuje "hormonální příměří" - vaječníky vylučují jen malé množství estrogenu a téměř žádný progestron. Zato hladina testosteronu se začíná mírně zvyšovat....
Jak se cítíte:...což má za následek stoupající seběvědomí. Jste upovídaná, pozitivně naladěná a máte chuť namísto snění vyrazit toho pravého hledat.
Vy a on:Milování je v těchto dnech poněkud nepraktické; pokud ovšem zkusíte "indispozici" překonat, pravděpodobně zjistíte, že můžete díky zvýšené citlivosti klitorisu a bradavek velmi snadno dosáhnout orgasmu.


6. až 8. den
Co se právě děje:Hladina estrogenu mírně stoupá a pod jeho vlivem se začíná obnovovat a narůstat děložní sliznice. Z množství folikulů (váčku obsahujících vajíčko) ve vašich vaječnících se odděluje jeden "vyvolený" a začíná rychle růst.
Jak se cítíte: Sláva, je po menstruaci! Už žádné nafouklé břicho ani starosti, že si zapomenete tampon...

.... Jste plná podnikavosti; pokud ji vaši blízcí nesdílí, klidně je necháte sedět u televize a vydáte se hledat nové impulsy sama.
Vy a on: Osmý den cyklu je prý tím, kdy se páry nejčastěji milují. Díky estrogenu je sex velmi uspokojující a příjemný a touha je vzájemná. Jste zvlášť citlivá na mužovu vlni, stačí, když ho jen pohladíte, aby vás to vzrušilo. Máte velkou chuť milování okořenit něčím zvlátním.


9. až 11. den
Co se právě děje:Dominantní folikul vyrostl v tekutinou naplněnou bublinu o průměru 2 cm, ve které se vznáší dozrávající vajíčko. Hodnoty estrogenu doslova vylétly, oproti začátku cyklu teď dosahují pětinásobku.
Jak se cítíte:Hormony z vás dělají aktivní a neohroženou ženu. Pokud vás něco napadne, jdete do toho, jaképak štráchy! Jste si jistá sama sebou a byla byste schopná čehokoli - třeba chodit nahá po pláži - i když to jindy neděláte. Právě teď je čas na vrcholné sportovní i pracovní výkony.
Vy a on:S blížící se ovulací jste na lovu: hledáte nejlepšího potenciálního otce svých dětí. Přitahují vás zdravým kypící a úspěšní muži; i když jste zadaná, těší vás s nimi aspoň flirtovat.


12. až 14. den
Co se právě děje: Nastává vaše vrcholná chvíle - ovulace. Podvěsek mozkový uvolňuje do krve velké množství luteinizačního hormonu. Když tato vlna dorazí do vaječníků, folikul doslova exploduje a osvobodí přitom svůj vzácný poklad: zralé vajíčko. Uvolněnné vajíčko vyplave do vejcovodů v naději, že potká přátelskou spermii. Času není nazbyt, na oplodnění má maximálně 24 hodin.
Jak se cítíte:Některé ženy ovulaci cítí - vnímají ji jako tupý tlak v břiše, přibližně pod kyčelními kostmi, na levé nebo pravé straně (podle toho, kde se právě uvolňuje vajíčko). Ve srovnání s mohutným přívalem energie a touhy jde ale o zcela zanedbatelnou nepříjemnost.
Vy a on:Pozor, nebezpečí nevěry! Hodnoty estrogenu a testosteronu ve vašem krevním oběhu vrcholí; vaše tělo navíc vylučuje feromony, které vás činí pro muže nesmírně přitažlivou. příroda se všemožně snaží zajistit pokračování rodu, před následky takových náhlých vzplanutí se ale dobře chraňte.


15. až 18. den
Co se právě děje:Vyprázněný folikuls e uzavřel a mění se ve "žluté tělísko" (vypadá teď jako žlutá skrvna na vaječníku). Jeho úkol ještě nekončí, začíná totiž produkovat progestron, pod jehož vlivem se děloha začíná připravovat k přijetí oplodněného vajíčka.
Jak se cítíte:Hladina testosteronu a estrogenu prudce klesá a s ní i vaše nálada a libido. Může se obejvit smutek, náhlá nespokojenost a menší partnerské problémy; rozhodování o důležitých životních otázkách pokud možno odložte na příznivější období. Počítejte s tím, že vám procesy probíhající ve vašem těle můžou zvýšit teplotu až o jeden stupeň.
Vy a on: Svalovci a frajeři, ze kterými jste se před pár dny otáčela, jsou beznadějně out - místo toho se teď poohlížejte po hodném a starostlivém taťkovi. Úbytek testosteronu tlumí vaši touhu, váš partner by se měl připravit na to, že rychlovky nebudou. Nižší estrogen má za následek horší lubrikaci a menší intenzitu orgasmu oproti první polovině cyklu.


19. až 22. den
Co se právě děje:Produkce progesteronu je na maximu, vaše děloha a celé tělo se intenzivně připravují na případné těhotenství.
Jak se cítíte: Progestron zvyšuje vaši potřebu důvěrností a přátelství. Jste ospalá a poněkud líná, nejlépe je vám v útulném pelíšku ve společnosti milých lidí. Už teď se můžou objevit nepříjemné pocity v prsou - jsou velká, těžká a citlivá.
Vy a on:Na sex nemáte ani jedinou myšlenku - když láska, tak mateřská. Jako tlumič vášní působí kromě progestronu i předmenstruační hormon noradrenalin.


23. až 25. den
Co se právě děje:Pokud nedošlo k oplodnění, žluté tělísko se postupně scvrkává a zmenšuje. Klesá produkce ženských hormonů. Serotonin, který stabilizuje výkyvy nálad, je na nízkém stupni a noradrenalin přebírá vládu.
Jak se cítíte:PMS, starý známý, je tad...

.... Vaše nervy jsou napnuté k prasknutí a stačí vám docela malý podnět, abyste se rozplakala nebo vybuchla. Připadáte si nedoceněná, nepochopená, podrážděná... Možná vás potrápí bolesti hlavy, nadýmání nebo silná bolest prsů; budete také citlivější na zvuky, vůně a pachy.
Vy a on:Nízká hladina hormonů a emoční výkyvy drží vaši touhu při zemi. Přibližně pětadvacátý den ale dojde k obratu k lepšímu a vaše libido se bude zlepšovat až do zaátku menstruace. Podle odborníků je to způsobeno značným prokrvením pochvy, které působí stimulačně.


26. až 28. den
Co se právě děje: Vaše tělo definitivně vzalo na vědomí, že z miminka ani tentokrát nebude nic. Snižuje se přívod krve do děložní sliznie a připravuje likvidaci pečlivě vybudované výstelky pro embryo. Hormonální hladina je na spodní hranici.
Jak se cítíte:Ještě pořád vás ovlivňuje PMS, jste nespokojená a popudivá. Těsně před nástupem menstruace dochází k uvolnění hladkého svalstva, následkem může být průjem.
Vy a on:Vaše skomírající sebedůvěra způsobuje, že jdete na rande i s chlapíkem, kterému byste ve dnech s vysokým estrogenem nedala šanci. I přes spoustu tělesných a duševních trablů ale můžete zažít překvapivě velké vzrušení.

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.